I Niedziela Adwentu „B” – 03.12.2017 r.

1. Dziś w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Niech ten czas Adwentowy będzie dla nas wszystkich czasem refleksji, wytężonej pracy nad sobą, czasem uwalniania się od nałogów i uzależnień. Jest to także kolejna okazja, aby odsunąć od siebie przynajmniej na jakiś czas napoje alkoholowe. Niech to będzie nasz dar, dar abstynencji jaki złożymy Jezusowi przy żłóbku.

Z okresem Adwentu związana jest uroczysta Msza św. zw. Roratnią. Zachęcam wszystkich do udziału w Roratach, aby przez to modlitewne czuwanie jak najlepiej przygotować się do spotkania z Chrystusem. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie lampionów, z którymi będziemy uczestniczyć codziennie w Eucharystii. Roraty będą na Różance o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne, a za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc tym Kościołom.

3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – w naszej parafii przypada Ur. Odpustowa ku czci św. Barbary. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 10.30, ale msze św. będą jeszcze o godz. 7.30 i 17.00, i na Różance o 16.00. Zachęcam do licznego udziału w tej uroczystości. Na kolejne modlitewne spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców zapraszamy wyjątkowo w tym miesiącu jutro na sumę odpustową w kościele parafialnym o godz. 10.30.

- We wtorek – Nowenna do Dzieciątka Jezus.

- W środę – Nabożeństwo do św. Józefa i wsp. św. Mikołaja, biskupa. Odpust w Domaradzu. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 i 17.00 św. Mikołaj przyjdzie do grzecznych dzieci w kościele. Zapraszam więc grzeczne dzieci: wszystkim św. Mikołaj może rozdać paczki, a w tym pomogą mu rodzice. Mikołaj z workiem będzie czekał w zakrystii przed Mszą św.

- W czwartek – Nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.30 i 17.00, na Różance 9.00 i 16.00. Poświęcenie medalików dla dzieci z kl. III o godz. 16.00 i 17.00. Zapraszamy dzieci i rodziców. W uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest dla biednych dzieci. Niech ta zakupiona świeca, która zapłonie podczas wieczerzy wigilijnej będzie naszym darem, który sprawi radość choćby jednemu dziecku. Cena świecy wynosi 5 zł. Duża 12 zł. Kto przy tej okazji chciałby złożyć jakąś większą ofiarę to może to zrobić. Świece są do nabycia w zakrystii.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:

6. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

7. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Ogłoszenie inwestycyjne

W ostatnim czasie ofiary na remont kościoła parafialnego złożyli: ………………. Bóg zapłać za te ofiary.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone do tej pory ofiary na remont naszego kościoła parafialnego. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się i w każdym miesiącu odprawiamy Mszę św.

Odnośnie realizacji tego zadania – 11 grudnia rozstrzygnie się ostatni przetarg na prace konserwatorskie i będziemy je rozpoczynać.

Dla wyjaśnienia chce poinformować, że obecne prace – przy polichromii na stropie w nawie głównej, i na ścianie za ołtarzem głównym – to są realizowane z innych środków, głównie z Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Ukończono już konserwację techniczną, a obecnie trwa konserwacja estetyczna, czyli malowanie. Na ścianie za ołtarzem pozostanie odkryte drewno i odnowiona zostanie najstarsza warstwa polichromii, nie wiemy, czy uda się odtworzyć wszystkie elementy w całości.

Przy tej okazji chciałem podziękować wszystkim Instytucjom, które wsparły nas finansowo w realizacji tegorocznych prac. I tak:

Dziękuję Panu Ministrowi Piotrowi Glińskiemu i MKiDN

Dziękuję p. Wójtowi i całej Radzie Gminy Domaradz

Dziękuję p. Staroście i Radzie powiatu

Dziękuję p. Marszałkowi, Zarządowi i Radnym Sejmiku naszego Województwa

Dziękuję również za nadzór i wskazówki pracownikom Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatury w Krośnie oraz Firmie Państwa Filipów z Rzeszowa i konserwatorom, którzy wykonują te prace.

Bóg zapłać i Szczęść Boże.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.