I Niedziela Adwentu „A” – 01.12.2019 r.

1. Dziś w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Wielka tajemnica wiary”.

Niech ten czas Adwentowy będzie dla nas wszystkich czasem refleksji, wytężonej pracy nad sobą, czasem uwalniania się od nałogów i uzależnień. Jest to także kolejna okazja, aby odsunąć od siebie przynajmniej na jakiś czas napoje alkoholowe. Niech to będzie nasz dar, dar abstynencji jaki złożymy Jezusowi przy żłóbku.

Z okresem Adwentu związana jest uroczysta Msza św. zw. Roratnią. Zachęcam wszystkich do udziału w Roratach, aby przez to modlitewne czuwanie jak najlepiej przygotować się do spotkania z Chrystusem. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie lampionów, z którymi będziemy uczestniczyć codziennie w Eucharystii. Dla młodszych dzieci będą obrazki i losowanie figury Matki Bożej. Roraty będą w kościele filialnym o godz. 16.00, w kościele parafialnym o 17.00.

2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne, a za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona będzie na pomoc tym Kościołom.

3. W tym tygodniu przypada:

- W poniedziałek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II

- We wtorek – wsp. św. Franciszka Ksawerego i Nowenna do Dzieciątka Jezus

- W środę – w naszej parafii przypada Ur. Odpustowa ku czci św. Barbary. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 10.30, ale msze św. będą jeszcze o godz. 7.30 i 17.00, i na Różance o 16.00. Aby jak najowocniej i z czystym sercem, na wzór św. Barbary, przeżyć uroczystość odpustową zachęcamy do udziału w triduum przed odpustem w poniedziałek i wtorek. W te dni od godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Msza św. i modlitwy do św. Barbary. Dzisiaj natomiast wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.30 do 15.15. Zapraszamy do modlitewnego czuwania. W dniu odpustu można zyskać w kościele parafialnym odpust zupełny. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty i dziś i w najbliższe dni w kościele parafialnym od godz. 16.00, w filialnym od 15.30.

- W czwartek – I czwartek miesiąca. Nabożeństwo do św. Barbary.

- W piątek – wsp. św. Mikołaja, biskupa. Odpust w Domaradzu. Także Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Msza św. również rano o godz. 7.00. Odwiedzimy chorych. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 i 17.00 św. Mikołaj przyjdzie do grzecznych dzieci w kościele. Zapraszam więc grzeczne dzieci: wszystkim św. Mikołaj może rozdać paczki, a w tym pomogą mu rodzice. Mikołaj z workiem będzie czekał w zakrystii przed Mszą św.

- W sobotę – Nieustanna Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest dla biednych dzieci. Niech ta zakupiona świeca, która zapłonie podczas wieczerzy wigilijnej będzie naszym darem, który sprawi radość choćby jednemu dziecku. Cena świecy wynosi 5 zł. Duża 12 zł. Kto przy tej okazji chciałby złożyć jakąś większą ofiarę to może to zrobić. Świece są do nabycia w zakrystii.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a w tym tygodniu proszę:

6. W tym tygodniu będą odprawione następujące intencje mszalne: …..

7. Zachęcam do nabycia kolejnego numeru Niedzieli.

Na radosne przeżywanie dnia Pańskiego i całego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo
 

This entry was posted in Ogłoszenia Parafialne. Bookmark the permalink.

Comments are closed.